Uždaryti

Paslaugos

Terapinis gydymas. Dantų ir danties šaknų kanalų gydymas ir plombavimas, nuskilusio danties kampo ir vainikinės danties dalies atstatymas. Skubus gydymas. Terapinis gydymas – tai dantų plombavimas, šalinant kietųjų audinių defektus. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatomijos forma, spalva ir kramtymo funkcija.

Vaikų dantų ligų profilaktika ir gydymas. Dantų ėduonis (kariesas) – viena iš didžiausių dantukų ligų, kuri išsivysto dėl netinkamos burnos priežiūros, todėl dantis valyti reikia pratinti nuo mažumės. Dažnai burnos higiena yra netinkama, todėl mūsų klinikoje yra mokoma taisyklingos dantų priežiūros. Jeigu nesuskubta laiku pasirūpinti vaikų dantukais ir yra pastebėtas pieninių dantukų kariesas, kuris sukelia skausmą ir susidariusi infekcija gali išplisti galvos srityje, mūsų profesionalūs odontologai naujausiomis technologijomis padės be skausmo išspręsti šią bėdą. Vaikui vystantis ima dygti ir nuolatiniai krūminiai dantys, kurių priežiūra taip pat svarbi. Neretai suaugusieji skundžiasi krūminių dantų jautrumu, kurio priežastis – nepastebėtos karieso problemos vaikystėje, todėl mūsų klinikoje yra siūlomi silantai. Silantai – tai hermetizuojančios medžiagos, kuriomis padengiamos gilios dantų vagelės. Jose kaupiasi bakterijos, kurios ir sukelia ėduonį. Bet sukietėjęs silantas sudaro danties apsaugą, o sudėtyje esantis fluoras stiprina emalį. Procedūra trunka vos keletą akimirkų, be skausmo, tad mažieji pacientai nespės suirzti ir pavargti.

Estetinis plombavimas. Šypsena – gražiausia puošmena. Tai girdime labai dažnai ir ginčytis tikriausiai neverta. Sparčiai tobulėjant odontologinėms restauracinėms medžiagoms , surišimo su natūraliais danties audiniais sistemoms, darbo technologijoms, tampa įmanoma daugeliu atveju estetiškai plombuoti ir labai stipriai pažeistus dantis.Taip išvengiama dantų protezavimo, kuris yra ir brangesnis, ir dažnai susijęs su sveiko danties audinio praradimu. Estetiškai restauruojant atkuriamos tik prarastos danties dalys, išsaugant sveikus danties audinius. Priderinama ar kardinaliai keičiama dantų spalva, atskiro danties ar grupės dantų formos ir dydžiai. Taip plombuojant tiesinamos nesimetriškos šypsenos, kuriamas grožis. Juk žmonės nori ir jiems reikia atrodyti gražiai.

Protezavimas, estetinis protezavimas. Dantų protezavimas yra atliekamas siekiant daugelio tikslų: pati paprasčiausia priežastis, kodėl dantys yra protezuojami, — tai danties vainiko pakenkimas, kurio nebeįmanoma patvariai atstatyti plombine medžiaga. Kai žmogus yra netekęs daugelio dantų arba dantys yra pažeisti didžiulio nusidėvėjimo, protezuojant dantis yra siekiama atkurti prarastą dantų struktūrą ar pačius dantis, kramtomąją funkciją, dantų ir veido estetiką, dėl dantų netekimo sutrikusią kalbą. Jeigu dantų protezai pagaminami teisingai, jie beveik nesiskiria nuo nuosavų dantų.

Dantų šaknų kanalų gydymas. Endodontija iš graikų kalbos – mokslas apie danties „vidų“, šaknies kanalų gydymą. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. Endodontinis gydymas yra būtinas, kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija. Uždegimas ar infekcija atsiranda dėl įvairių priežasčių: negydant dantų ėduonies, atsiradusių įtrūkimų dantų paviršiuose ir kt. Požymiai, kurie parodo, jog yra pažeista pulpa yra: ilgai trunkantis jautrumas karštam ar šaltam dirgikliui, danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas ir jautrumas šalia danties, kurį apėmė uždegimas ar infekcija. Tačiau reikia žinoti, jog kartais simptomų nebūna.

Profesionali burnos higiena. Profesionali burnos higiena – dantų karieso, burnos gleivines bei periodonto ligų (gingivito, periodontito), ankstyvaus dantų netekimo profilaktika.Viso to galima išvengti, reguliariai atliekant profesionalią burnos ertmės higieną.Pagrindinis periodonto ligų etiologinis veiksnys- minkštas ir mineralizuotas dantų apnašas, kuris kaupiasi virš ir po dantenomis, vagelėse, defektuose, po kabančiomis plombomis, protezų kraštais.Nustatyta, kad nereguliariai ar visai nevalant dantų, dantenų uždegimas( gingivitas) atsiranda per 10- 21 dieną. Atlikus burnos higieną, gingivitas išnyksta per 1- 8 dienas.Nenuvalytas minkštas apnašas 1-14 dienų bėgyje virsta mineralizuotu. Apnašo mineralizacijai svarbios kalcio fosfato druskos, kurios patenka ant minkšto apnašo iš seilių.

Dantų balinimas, papuošalai. Pasirinkus šį dantų balinimo metoda, odontologas pagal dantų antspaudus skaidrios plastmasės vakuumo pagalba labaratorijoje išformuoja balinimo kapas ir paaiškina, kaip jomis naudotis. Toliau dantų balinimas atliekamas namie, kapas padengiat specialiu balinančiu geliu ir dedant ant dantų. Ši dantų balinimo procedūra atliekama kiekvieną naktį, miego metu ir trunka nuo savaitės iki dviejų. Esant padidėjusiam dantų jautrumui, šią procedūrą galima atlikti ir kas antrą naktį. Tyrimai parodė, kad šis dantų balinimo metodas, gydytojui odontologui prižiūrint nekenkia nei dantims, nei dantenoms. Dantų balinimo rezultatai gali išlikti keletą metų, jei tinkamai rūpinsitės burnos higiena ir saikingai vartosite dažančius maisto produktus ir gėrimus. Kiekvieno paciento dantų baltumas individualus ir priklauso nuo asmeninių įpročių, danties struktūros, higienos, mitybos įgūdžių. Atsakingai rūpinkitės ir prižiūrėkite savo dantis ir kerinčia šypsena galėsite džiaugtis ne vienerius metus.

Visos teisės saugomos. 2022 © www.dantugama.lt