Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis

Tai inovatyvus gydymas skaidriomis, permatomomis individualiai gaminamomis kapomis, kurios tiesina dantis.

Toks gydymas – puiki alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams, nenorintiems gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai. Gydymo metu pagaminami keli kapų komplektai, kurie turi būti nešiojami pagal gydytojo ortodonto nurodymus. Dažnai pacientai sako, kad aplinkiniai net nepastebi, kad jie šiuo metu gydosi dantų kapomis, tik pastebi vis gražėjančią jų šypseną ir didėjantį pasitikėjimą savimi.

Daugelis mūsų pacientų sako, kad ilgą laiką delsė nešioti breketus tik dėl to, kad nenorėjo atrodyti negražiai, nenorėjo jausti diskomforto. Laimei, gydymas kapomis išsprendžia visas šias problemas, kadangi šios kapos  – tai skaidrios, permatomos, individualiai gaminamos plokštelės, kurių dėka Jūsų šypsena atrodys nuostabiai.

Gydymas kapomis gali būti atliekamas suaugusiems pacientams ir paaugliams, turintiems nuolatinius dantis. Tokio gydymo metu gali būti koreguojamas dantų susigrūdimas, tarpai tarp dantų, kryžminis sąkandis, atviras sąkandis, atliekama intruzija, ekstruzija, rotacijų korekcija, koreguojamas sąkandis, dantų paruošimas prieš protezavimą, ortognatinę operaciją, ypač tinkamas periodonto ligomis sergantiems pacientams.

Gydymo eiga

Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas gydymas kapomis. Jeigu taip, surenkama informaciją apie pacientą – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas. Ši informacija siunčiama į dantų technikų laboratoriją, kur sudaromas 3D individualus gydymo planas. Pacientui sutikus su gydymo planu, padaromos kapos ir pradedamas ortodontinis gydymas. Gydymui įpusėjus, gali prireikti dar kartą skenuoti dantų lankus ar imti silikoninius atspaudus baigiamųjų kapų gamybai.

Kapų nešiojimas

Pradėjus gydymą kapomis ar pakeitus į naujas, gali jaustis veržimo, tempimo jausmas, kuris per 2-3 dienas praeina. Kartais turi įtakos kalbai, garsų tarimui, tačiau per pirmąsias dienas lengvai priprantama. Kapos yra nešiojamos ne mažiau 22 val. per parą. Jas reikia išsiimti valgio, rūkymo metu. Laikyti specialiose dėžutėsi, kad nesulūžtų. Kapos yra keičiamos kas dvi savaitės. Reikalingi apsilankymai pas ortodontą kas 6-8 sav. Kapos valomos su minkštu dantų šepetėliu ir neabrazyvia dantų pasta. Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinės situacijos, reikiamo kapų skaičiaus. Vidutiniškai gali reikėti nuo 8 iki 25 kapų vienam žandikauliui. Tačiau esant sudėtingesniai sąkandžio patologijai, gali prireikti ir daugiau kapų.

 

Categories:

admin